קידום מוזיקה ותרבות יהודית

אנחנו יוצרים, מפיקים, מצלמים ומעלים לערוץ היוטיוב שלנו ולהפצה הדיגיטלית תוכן יהודי מגוון, עשיר, עשוי לעילא, תוכן מקורי ברוח מסורת עברית, ישראלית.

  אז למדנו דרך הרשת שיש שם בחוץ הרבה רצון לשמוע, לחוות, להכיר מוזיקה יהודית עדכנית, יפה ואומנותית. אנחנו עושים את זה בשמחה ובאהבה.

VISIT 12 TRIBES MUSIC WEBSITE

מיוזיק פורט מציגה את עושרה של התרבות היהודית.
פלורליזם וגיוון תרבותי באים לידי ביטוי במוזיקה אקזוטית ואותנטית. קבוצות מוזיקליות מממבחר תפוצות וקהילות היהודים (תימן, מרוקו, טורקיה, פרס וכו׳) זוכות לביטוי מכובד. תכנים של מועדים, תפילות וימי חול. 

שיר לפסח, שיר לשבת, תהלים סג, דוגמאות להפקות שלנו בביצוע משובח של מוזיקאים מרגשים.

זהר פרסקו – תחייתו של תוף מרים העתיק

אחד מהמוזיקאים המוערכים בעולם בתחומו. מאסטר של כלי הקשה עם דגש על תופי יד ונגינת אצבעות. זהר פרסקו הביא להחייאתו של תוף העתיק, תוף מרים והעניק לו מקום של כבוד בתרבות הישראלית, העברית החדשה.

תוף מרים הוא תוף המסגרת העתיק שמקורו במזרח התיכון לפני כ 3000 שנה. זהר פרסקו מעביר סדנאות,  מופיע ברחבי העולם, מלמד בביה״ס שהקים ומקדיש את חייו למחקר והעמקה בתוף התנ״כי ובנגינה עליו.
 
https://www.zoharfrescoschool.com

סיפורו המדהים של הרב אייל סעיד מאני

אייל סעיד מני נולד בטהרן למשפחה סופית מוסלמית. כשהיה בן שש עשרה גילתה לו אמו שהיא יהודייה בזמן נסיעה לביקור בארץ הקודש. אייל החליט להישאר בישראל לבדו והחל לחקור את מקורותיו היהודיים ולהתחבר מחדש ליהדות.
הוא פנה לאמץ את היהדות האורתוקסית

ולמד בישיבה שבה הוא לומד עד היום. הוא הקים את אנסמבל ‘מכילתא’, אחד משיתופי הפעולה המוזיקליים החילונים והאורתודוכסיים המרגשים ביותר. בשנת 2015 הוענק לו פרס אופיר (פרס ‘אוסקר’ הישראלי) על כתיבת פרטיטורת הסרט באבא ג’ון.

הווידאו היהודי הנצפה ביוטיוב

פיוט יהודי בבלי זכה לביצוע מחודש והפך לווידאו הנצפה ביותר ביוטיוב של מוזיקה יהודית, שורשית בביצוע חי.
הביצוע הנהדר לתהלים קד של אנסמבל הפך ללהיט רשת עם קרוב ל 9מיליון צפיות

מסתבר שקהל עצום ברשת מבקש להתוודע למוזיקה יהודית, אותנטית ובעלת ערך.
חובה להפיץ ולשתף ברחבי העולם מורשת מופלאה זו. מתן כלים דיגיטליים, פלטפורמות ותמיכה לקבוצות המבצעות ומקליטות מוזיקה יהודית היא הכרחית ביותר.
www.yammaensemble.com

הקלטה של מזמורים, פיוטים, תפילות ותכנים יהודיים עתיקים שכמעט ונשכחו, התעמקות בטקסטים התנ״כיים והעלאתם על פני השטח באמצעי השיווק וההפצה הנגישים כיום   קהלים בכל העולם הן חשובות לאין ערוך. התרבות היהודית העניפה, עולם הרוח העשיר של העם היהודי הופך נגיש וזמין בכל רגע ומקום.  מיליוני צפיות, אלפי תגובות מרחבי העולם, דיונים ושיחות של מאזינים שהם מוסלמים, נוצרים ויהודים ואינספור מילות תודה נוגעות ללב מוכיחים עד כמה חשובה הנוכחות של אוצרות אלה ברחבי האינטרנט.

2023 © Music Port Israel