חשיפה דיגיטלית - 12 שבטים

12Tribes Music הוא פרויקט חשיפה דיגטלית שמטרתו להציג את האוצרות המוזיקליים של התרבות הישראלית,
לבטא את יופיה של המוזיקה הישראלית והקשר ההיסטורי שלה לארץ ישראל, לחשוף יוצרים צעירים וותיקים בפני קהלים חדשים במרחב הדיגיטלי וליצור שיתופי פעולה ודו שיח מוזיקלי עם אוהבי מוזיקה מכל העולם באמצעות יצירת מוזיקה אותנטית מקורית ומסורתית.

מוזיקה מישראל נושאת סיפור היסטורי של גיוון, חיבורים ייחודיים, של שבטיות ועושר תרבותי.
היא עתירת שילובים והשפעות ומושכת אליה אוהבי מוזיקה מכל העולם, חוקרי תרבות והיסטוריה ומאזינים סקרנים אשר מוצאים אותה בעלת תוכן, עומק וערך.  הנרטיב המדהים של מוזיקה מישראל שזור בסיפורו של עם שחי אלפיים שנה בגלות, בנדודים, באדמות ניכר והצליח לשוב למולדתו בעת החדשה לאחר מאות שנים של חיים בפזורות ובקהילות ברחבי אסיה, אפריקה, אירופה. 

אלפיים שנות תרבות, יצירה, נגינה, שירה בקהילות משגשגות החיות בפאתי מזרח ומערב, בקרב עמים שונים ובתוך מדינות זרות שהיו להן לבית. שם יצרו המוזיקאים מוזיקת חולין ומוזיקה של קודש. מוזיקה שביטאה אחיזה במורשת וכמיהה עמוקה לאיחוד, לבית, לשיבה לארץ ציון, לירושלים, ומצד שני מוזיקה שהתערבבה בחיי החולין וביטאה דיאלוג ושיתוף פעולה עם המוזיקאים המקומיים שהיו בעלי דת ואמונה אחרת. הרצון להשתלב והאימוץ של תרבויות מוזיקליות של העמים בתוכם חיו הקהילות היהודיות הביאו לשימור של תרבויות עתיקות. 
היו אלה האומנים היהודים ששימרו תבניות, מקצבים, שפה ואפיונים מוזיקלים ייחודיים.
כך נוצרה מוזיקה שהינה ייחודית לתרבות העברית היהודית הקדומה והמתחדשת. משקמה מדינת ישראל ושב העם לארצו, השעטנז התרבותי המוזיקלי גיבש חיים משל עצמו, המשיך לחיות ולהשתמר ואף משמש צוהר מחקרי להיסטוריונים וחוקרי תרבות לבחון את חיי הרוח המפוארים בעבר, את יחסי הגומלין בין יהודים לעמים אחרים, את אופיים של החיים בקהילות השונות ואת האבולוציה הרוחנית של העם היהודי.

2023 © Music Port Israel